Veel schadelijke pesticiden in gekochte boeketten

Het lijkt onschuldig, maar een bos snijbloemen is veel schadelijker voor onze gezondheid dan gedacht. Dat stelt het Wetenschappelijk Instituut Volksgezondheid van België. ‘In een boeket vind je gemiddeld 10 verschillende pesticideresidu’s terug. Bij rozen ligt dat aantal nog hoger’, waarschuwt Geert Gommers, expert pesticiden bij Velt. ‘Onbewust brengen we zo een gevaarlijke cocktail van pesticiden in huis.’

Het Wetenschappelijk Instituut Volksgezondheid van België en de onderzoeksinstelling Gembloux Agro-Bio Tech (Universiteit Luik) onderzochten samen de aanwezigheid van pesticiden op snijbloemen. In totaal analyseerden ze 90 boeketten, gekocht in diverse bloemenwinkels en grootwarenhuizen in België. Het resultaat? Maar liefst 107 verschillende pesticideresidu’s.

Schadelijk voor menselijk zenuwstelsel

‘Het is onrustwekkend dat je zoveel pesticiden op snijbloemen terugvindt’, vertelt Geert Gommers, expert pesticiden bij VELT. ‘Zowel op chrysanten, gerbera’s als rozen treffen de onderzoekers schadelijke stoffen of pesticideresidu’s aan. Bij rozen het meest: 14 verschillende. Sommige van die residu’s kunnen onmiddellijk een schadelijke invloed hebben op ons zenuwstelsel, wat kan leiden tot de ziekte van Parkinson.’

Wil je graag een boeket in huis of er één cadeau geven, kies dan voor ecologische snijbloemen. Zo vermijd je schadelijke pesticiden. ‘Een boeket in een traditionele bloemenwinkel of een grootwarenhuis laat je dus beter links liggen. Medewerkers van deze verkooppunten kunnen trouwens best hun voorzorgen nemen, door handschoenen te dragen. Zij komen namelijk elke dag meerdere uren in contact met deze pesticideresidu’s.’

Dit is een bericht van VELT. Hoewel er gesproken wordt over België, geld dit bericht helaas ook voor nederlandse bloemen.

In Utrecht is mij een adres bekent waar je ecologische bloemen kunt kopen. Bloemkracht8 in Amelisweerd. Dit is hun website: http://www.bloemkracht8.nl/herfst/index.html

Dit vind je misschien ook leuk...