Honderd is genoeg

Alet Wijga (tuin 44) is een van de initiatiefnemers van de actie ‘100 = genoeg’: een oproep om je bijdrage aan een leefbaar klimaat en schonere lucht te leveren door op de snelweg niet harder dan 100 kilometer per uur te rijden. “Er wordt steeds gepraat over de kosten van klimaatmaatregelen, maar rustiger rijden kost niks. Het helpt en we kunnen er meteen mee beginnen,” legt Alet uit op de website www.100isgenoeg.nl. We hoeven niet te wachten tot de overheid maatregelen neemt, al vindt Alet dat die maximumsnelheid uiteindelijk wettelijk moet worden geregeld. Alet: “Als je mensen vraagt wat ze echt belangrijk vinden in hun leven, dan staat gezondheid bovenaan en niet 130 rijden op de snelweg. Honderd rijden is even wennen, maar het heeft alleen maar voordelen.”

Dit vind je misschien ook leuk...