Wilgentuintjes

Knotwilgen kunnen uitgroeien tot tuintjes op zich.

Op de knot verzamelt zich langzaam organisch materiaal waar zaden in kunnen ontkiemen. Maar ook verteringsprocessen in scheuren van de boom leiden tot vruchtbare grond. Kijk eens rond langs de Minstroom. Dit voorjaar stond er onder meer grote brandnetel, robertskruid, look-zonder-look, esdoorn en een beuk. Die esdoorn kan er met een rond dwarrelend zaadje terecht zijn gekomen. De beuk moet van verder weg komen, misschien van langs de singel. Maar dan moet er wel een vogel aan te pas zijn gekomen die het beukennootje in de wilg heeft verloren of er verstopt voor de koude dagen.

Wie gefascineerd is door deze minituintjes moet eens een bezoek brengen aan de Polder Autena en Bolgerijen bij Vianen, twee oude wilgenhouthakbossen van Utrechts Landschap:

https://utrechtslandschap.nl/natuurgebieden/viaanse-polders-en-uiterwaarden/ontdek

Dit vind je misschien ook leuk...