Mest onder fruitboom

In de Tuinliefhebber las ik dat het niet goed voor de boom is om mest tegen of rond de stam van een fruitboom te deponeren. Ammoniak is slecht voor de stam en mest wordt opgenomen door de haarwortels, die aan het eind van de wortels zitten. Het wortelstelsel gaat ongeveer net zo ver als de takken. Het is daarom beter om in onze boomgaarden voortaan de mest in een wijde kring rond de bomen te verspreiden.

Britt Nelemans

Oproep: We doen ons best om de grasvelden in de boomgaarden te laten veranderen in bloemenweiden. De grond bemesten leidt tot wildgroei van stikstofminnende planten zoals brandnetels. Wie heeft er nog suggesties voor slim mestbeleid in de boomgaarden? Plaats je bijdrage in deze discussie in de reactieruimte hieronder op de site of stuur een mail naar: tuindersverenigingabstede@gmail.com.

Dit vind je misschien ook leuk...

1 reactie

 1. admin schreef:

  Beste mensen.
  Ik had de overbemesting al gemeld bij het bestuur.
  . Ik denk dat de appelboom en de andere vruchtbomen al zo veel
  meststoffen tot hun beschikking hebben dat je deze geen mest hoeft te
  geven. Over enkele jaren kijken of er al gebreken zijn aan
  macro-elementen is mijn advies.
  . Rond de tafel lijkt het mij handig om het hele jaar het gras kort te
  houden. ook in verband met teken.
  . Indien je gaat zaaien met bloemen moet je wel dit aangeven dat mensen
  niet de kiemlingen kapot lopen.
  . Rond de bank daar kun je enkel lage planten in het gras doen.
  . Aan de zijkanten kun je wat hogere planten doen.

  Groetjes van Hein.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *