Natuur in kaart

Onze tuinen vormen samen met de rest van de groene gordel langs de Minstroom een klein natuurgebied midden in de stad. Om de rijkdom van dit reservaat beter in kaart te krijgen heeft de website waarneming.nl het Minstroomgebied in Abstede een eigen link gegeven: zie hier. Hier zie je niet alleen welke planten, vogels, zoogdieren, insecten, reptielen, amfibieën enz. voorkomen in onze tuinen en omgeving, maar je kunt er ook je eigen waarnemingen kwijt. Het idee hierachter is dat als we nog beter in kaart krijgen, wat er leeft, we de bescherming van dit gebied kunnen versterken. Dat is geen overbodig luxe, wetende dat de gemeente Utrecht kiest voor ‘verdichting’: het bouwen van woningen binnen de huidige stadsgrenzen. In onze buurt moeten de komende dertig jaar drieduizend woningen erbij komen. Als we willen voorkomen dat ten koste gaat van onze natuur moeten we laten zien wat zich hier in het hart van de stad heeft gevestigd.

Kees Bals

Dit vind je misschien ook interessant...