Gespot op de tuin…

Parende Icarusblauwtjes op smeerwortel, links het iets blauwere vrouwtje, rechts het mannetje met meer bruin en groen. Het Icarusblauwtje komt zeer algemeen voor in Nederland, in het bijzonder in kruidenrijke graslanden en ruigten. De rups leeft vooral van klavers.

In tegenstelling tot veel andere soorten blauwtjes heeft het icarisblauwtje eigenschappen die ‘m in staat stellen ook in sterk veranderende landschappen te overleven. Zo kan het snel geschikte nieuwe leefgebied veroveren, kunnen er veel eitjes worden geproduceerd, ontwikkelen de rupsen zich snel en kan de soort in verschillende rups stadia overwinteren.

Geef je waarnemingen op de tuin door aan waarnemingen.nl
Z├│ zetten we onze vereniging sterker op de kaart.

foto: Lara – voorjaar 2019

You may also like...