Burgemeester op bezoek

‘Zonde als dit verloren mocht gaan’

Burgemeester Sharon Dijksma bracht in mei een flitsbezoek aan onze tuinen.

Onze nieuwe burgemeester kwam op 31 mei naar de Zonstraat om daar het tegeltableau te onthullen. Jos Schuurman van het buurtcomité Oosterbuurt, dat haar had uitgenodigd, had geregeld dat zij nog net tien minuten over had om in onze tuinen rond te kijken. Ik mocht haar rondleiden. De geheime agenda was natuurlijk te lobbyen om te zorgen dat de beschermde status van ons gebied ook in de toekomst blijft bestaan.

Dijksma was onmiddellijk overweldigd toen ze achter de huizen aan de Zonstraat kwam. Ze is niet de eerste die ervan opkijkt dat er midden in de stad zo’n groene oase ligt. Als dat beeld en die emotie haar bijblijven, dan is de missie al geslaagd.

Toen ik haar uitlegde dat wij en de rest van de buurt ons zorgen maken over de toekomst, zei ze: “Het zou zonde zijn als dit verloren gaat.”

Kees Bals

Foto’s: Lara van den Bosch

Dit vind je misschien ook interessant...